Jaký operační systém a kancelářské nástroje zvolit pro domácnost?

Již není mnoho lidí, co by doma neměli PC sestavu nebo alespoň přenosný NTB. Rádi pracujeme s nejrůznějšími aplikacemi a programy, jako je například Adobe a Adobe Photoshop, které na našich LCD monitorech dokážou vytvářet textové a grafické divy. Dalo by se říct, že to, co se dříve provádělo pouze ve větších společnostech či na státní úrovni, dnes zvládáme bez potíží doma. Jaký je ale ideální operační systém či balík kancelářských nástrojů pro domácnost?

Přejít na Windows 10

Možná stále využíváte operační systém Windows 7, který pořád pracuje, ale již není technicky podporován. Upgrade na Windows 10, který je tou poslední verzí a jemuž předcházel Windows 8, se stává pomalu ale jistě nutností, nechcete-li být vystaveni některým nebezpečenstvím IT světa. Windows 10 je v mnoha ohledech inovativní, například disponuje spoustou moderních aplikací, na druhou stranu v některých hlediscích stále pokulhává za Windows 7. To ale velmi pravděpodobně napraví vývoj a dlouhodobé aktualizace slibují, že po nějakém čase si na něj nejen uživatelsky zvyknete, ale také dospějete k názoru, že je opravdu pokrokový a plně nahradí dřívější systémy, jako právě Windows 7 nebo Windows 8. A jak už je u společnosti Microsoft zvykem, nabízí více verzí tohoto operačního systému, nejen klasický Windows 10. Pro náročné je určena pokročilá verze Windows 10 Pro a pro domácnost bude ideální Windows 10 Home.

Microsoft Office, nejenom pro vytváření dokumentů

Vaše PC sestava či NTB nebudou úplné, pokud nebudete moci pro své domácí účely využívat soubor aplikací a programů pro tvorbu dokumentů, známý jako Microsoft Office. Starší, ale stále aktivní verzí, je Microsoft Office 2007, kterou dnes již mnoho lidí nepoužívá, na druhou stranu je zde pořád dost domácích uživatelů, kteří upřednostňují Microsoft Office 2010. Pokud se nebojíte novostí, tak neváhejte přejít na Microsoft Office 2011 nebo Microsoft Office 2013, což jsou kancelářské balíky na vysoké úrovni, nabízející nejenom to základní, tedy Word, Power Point a Excel, ale i spoustu dalších možností. Chcete-li ušetřit a nepožadujete nadměrné množství funkcí, pak vám na doma postačí i základní a zúžená verze Microsoft Office, známá jako Office 365.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv