DNS hosting je třeba vyřešit i se zabezpečením

 

Zabezpečení DNS serverů se sice běžných uživatelů netýká, ale jakmile provozujete nějakou doménu, jistě chcete ochránit příchozí návštěvníky i svou vlastní doménu. Jakým způsobem se to realizuje na úrovni DNS systémů? V současné době se velmi prosadilo zabezpečení typu DNSSEC, které dokáže efektivním způsobem udržet útočníky daleko od vaší domény. Může za to elektronický podpis technických údajů o doméně, které jsou vkládány na DNS server.

Jak může koncový uživatel ověřit elektronický podpis?

Nutností při zařizování zabezpečení DNSSEC je vytvoření soukromého klíče, který má za úkol elektronicky podepsat veškeré technické údaje. Aby bylo možné elektronický podpis ověřit, musí být vytvořen i veřejný klíč, jehož podobu držitel musí publikovat nadřazené autoritě. V případě domén s koncovkou .cz je to uskupení právnických osob CZ.NIC.

Jak ušetřit prostředky při konfiguraci DNS pomocí skriptů?

Nyní již víte, jakým způsobem můžete zabezpečit svou doménu před útoky. Když však přijde na řadu zajišťování tohoto zabezpečování a vůbec práce s DNS servery, možná toho na vás bude již příliš. Z tohoto důvodu oceníte působení společnosti TELE3, která pro vás může zajistit DNS hosting, a to na jednom ze čtyř různých DNS serverů. K tomu se váže i možnost poskytnutí zmiňované DNSSEC ochrany, čímž maximálně zabezpečíte doménu před neoprávněným vstupem.

U DNS serverů TELE3 rozhodně nekončí

Co by vás mohlo zajímat podobně jako DNS hosting, jsou i další služby společnosti TELE3. Ačkoliv se tato společnost zabývá primárně registrací nových domén, můžete využít i další užitečné služby, jako jsou tyto:

 

  • Server hosting = zahrnuje kompletní servis, od pronájmu, umístění až po uvedení do provozu, včetně možnosti monitorování serveru
  • Web hosting = vytvoření objednávky je velmi jednoduché a tkví v zadání základních požadavků, které budete na hosting klást

 

TELE3 působí ve své oblasti podnikání již více deset let, z čehož plynou bohaté zkušenosti a velká základna spokojených klientů.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv