Bojujte s únavou efektivně

Únava je jedním z největších problémů, které většinovou společnost v současné době trápí. Podepisuje se na vztazích, na pracovním nasazení, ale i v osobním životě a ve volném čase. Samozřejmě, že může mít mnoho příčin, ale pojďme se podívat na některé způsoby, jak ji efektivně eliminovat.

Naordinujte si denní režim

Absolutním základem v boji proti únavě je jistě pravidelný denní režim. Tato otřepaná fráze má však svoje odůvodnění. Tělo si navykne na jasný a striktní řád, kterému se přizpůsobí a naučí se efektivně využívat energii. Samozřejmě, že je třeba ale začít opravdu z gruntu.

Nejde o to, abychom nastavili přesně podle minuty harmonogram, který budeme dodržovat. Jde především o určitý styl, pořadí a časové rozdělení aktivit. Tím hlavním základem je spánek. Únava se pak dále rozvíjí i dalšími činnostmi souvisejícími. Měli bychom se naučit chodit spát v přibližně stejnou dobu a vstávat v obdobně přibližně stejný čas. Spánek by měl být minimálně 7 hodin. Nedostatek spánku zpětně dospat nejde!

Strava, pitný režim a pohyb

Budete se možná divit, ale i pitný režim se podílí na celkové únavě organismu. Samozřejmě, že toto lze ovlivnit. Neměli bychom však pít v nárazových vlnách. Doporučuje se pít po malých doušcích každých pár minut, pokud to možnosti dovolují. Určitě vypijte denně přes 2 litry a v letních měsících nebo při fyzické aktivitě ještě více.

Vliv na únavu má samozřejmě i strava. A někdy to může být taková strava, která nám právě nejvíc chutná. Konkrétně jsou to tučná těžká jídla, ale i sladká jídla, která nám na pár minut dodají energii, která pak rapidně klesá. Zkuste upřednostnit zeleninová jídla, pečivo s vlákninou nebo místo sladkostí ovoce.

Pohyb by měl být pravidelnou součástí našeho života. Je důležitý jak pro správný chod našeho těla, rozvoj svalstva a správnou funkci orgánů, ale je to i prevence zdravotních onemocnění a kupodivu i únavy. Nemusíte se mučit v posilovně, stačí když denně ujdete minimálně 10 000 kroků a sem tam se dma protáhnete.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv