WordPress – Představení

Wordpress

WordPress je nejrozšířenější redakční systém. Řádově se používá na milionech internetových stránek a lze na něm provozovat ledacos, cestovní weby, finanční, herní weby nebo i adult. Já jej preferuji před ostatními a tak jej mám nasazen na 80+% svých webů.

Dnes již je to standardem, ale WordPress využívá možnosti modularity, takže si nainstalujete základ a do něj potom přihrajete další věci, které vás zajímají.

V poslední době již WordPress umí i e-shop, ale zatím nemám vyzkoušeno a podle mě nemůže dosahovat kvality např. Prestashopu.

WordPress je open source, tedy zdarma, takže pokud chcete provozovat některé z výše uvedených témat nebo jen obyčejný blog, nevidím důvod, proč nepoužít WordPress.

WordPress je velmi jednoduchý k ovládání a během pár desítek minut vám vše přijde automatické. Když se časem váš web bude rozvíjet a nebudete na něm chtít pracovat sami, nevadí. Můžete si v něm zřídit další uživatelské účty, těmto uživatelům přidáváte různé role jako Autor, Redaktor, Šéfredaktor a podle nich potom vidí podobnou administraci jako vy, jen s méně možnostmi.

Při samotném psaní článku (příspěvku) oceníte prostředí podobné Wordu ve Windows, prostě nadpisy, formátování, odrážky, klasika.

WordPress doporučuji každému kdo chce začít pracovat na vlastních stránkách, protože není nutné umět programovat. Pokud byste měli zájem, mohu v začátcích poradit. Kontakt najdete v menu.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv