Rychlá a jednoduchá instalace WordPress

wordpressPokud hledáte jednoduchý a mocný nástroj pro správu svého blogu nebo jiného typu stránek, potom je velmi dobrým řešením WordPress. Na oficiálních stránkách www.wordpress.org najdete vždy aktuální verzi. Většinou je ale nutné dohledat i češtinu a poté ji do instalace WordPressu doinstalovat.

Existuje ale jednodušší způsob, který nyní používám pokud to jde. Na stránkách www.c4.cz najdete jednak návody na různé redakční systémy, ale já tam chodím kvůli možnosti rychle a jednoduše instalovat WordPress a Prestashop, je tam ale i Joomla a další systémy.

Nejenže instalace je o poznání rychlejší, protože kopírování souborů a složek přes FTP netrvá takovou dobu, ale rovnou je to i počeštěná verze a to ta nejaktuálnější. Přímý odkaz pro instalaci WordPressu naleznete zde: http://navody.c4.cz/wordpress-instalace.

ScreenShotTabulka výše je potřeba vyplnit. Adresa webu musí být ve tvaru „priklad.cz“. FTP jméno je login, kterým se přihlašujete na FTP. FTP heslo to samé. Poslední pole je FTP adresář. Tady pozor, je potřeba aby adresář do kterého půjde instalace byl prázdný. Nesmí tam být ani skryté soubory (klasicky .htaccess). Pokud jde instalace do kořenového adresáře, můžete nechat volné, jinak se to dává do adesáře podle toho jaký máte hosting, takže třeba „www“, „web“ a podobně.

Po nainstalování, které proběhne do jedné minuty ještě změním název souboru wp-configsample.php na wp-config.php a nastavím cesty k databázi.

databazePodle typu hostingu je DB_HOST buď localhost nebo název serveru, na kterém databáze běží. Všechny informace naleznete v e-mailu o zřízení hostingu.

V dalším článku si probereme poinstalační úpravy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv