Rychlá instalace Prestashop – česky

prestashop

Tenhle článek bude hodně podobný tomu o instalaci WordPressu, protože používám stejný princip.

Pokud chcete instalovat Prestashop, ale bojíte se složitosti, tak to udělejte podle tohoto návodu. Je to jen o instalaci, v některém dalším článku si řekneme více o dalších nastaveních.

Na stránkách www.c4.cz najdete jednak návody na různé redakční systémy, ale já tam chodím kvůli možnosti rychle a jednoduše instalovat WordPress a Prestashop, je tam ale i Joomla a další systémy.

Protože Prestashop dnes již zabírá kolem 15 MB zabalená, tak ruční kopírování na FTP takových 5 minut minimálně zabere. Jestli to chcete zvládnout rychleji a zároveň v tom již mít češtinu, tak to můžete dělat jako já.

Přímý odkaz pro instalaci Prestashopu naleznete zde: http://navody.c4.cz/prestashop-instalace.

ScreenShotTabulka výše je potřeba vyplnit. Adresa webu musí být ve tvaru „priklad.cz“. FTP jméno je login, kterým se přihlašujete na FTP. FTP heslo to samé. Poslední pole je FTP adresář. Tady pozor, je potřeba aby adresář do kterého půjde instalace byl prázdný. Nesmí tam být ani skryté soubory (klasicky .htaccess). Pokud jde instalace do kořenového adresáře, můžete nechat volné, jinak se to dává do adesáře podle toho jaký máte hosting, takže třeba „www“, „web“ a podobně.

Po nainstalování, které proběhne do jedné minuty se mrknu na soubor settings.inc a nastavím cesty k databázi.

databaze_prestashop

Podle typu hostingu je DB_SERVER buď localhost nebo název serveru, na kterém databáze běží. Všechny informace naleznete v e-mailu o zřízení hostingu (nebo konkrétní databáze u Wedosu).

V dalším článku si probereme poinstalační úpravy.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv