Prestashop e-shop – představení systému pro

Prestashop

Prestashop je jeden z nejrozšířenějších systémů pro provozování e-shopu. Možná nejrozšířenější. Vyzkoušelo ho již přes 100.000 uživatelů, otázka je, kolik z nich s ním nakonec pracuje, ale to není podstatné.

Prestashop je v nynější verzi již velmi propracovaný. Jedná se o opensource, takže pokud nechcete do svého nového obchodu investovat velké (žádné) peníze, mohl by být Prestashop to pravé.

Má však i své odpůrce. Hlavním důvodem je skutečnost, že právě kvůli své propracovanosti a rozsáhlosti to není jednoduchý systém. Pokud se s ním však naučíte pracovat, bude vám dělat radost a co je hlavní, vydělávat peníze. Tady ovšem musím upřímně dodat, že samozřejmě nebude stačit jen Prestashop, protože je pro internetové podnikání jen jednou součástkou.

Protože jsem s Prestashopem začínal a ani jsem nikdy nevyzkoušel jiný systém, tak nemůžu moc srovnávat. To by ale nemuselo vadit, protože pro mě Prestashop žádné podstatné slabiny nemá.

Hlavní výhody e-shopu přes Prestashop

Převezmu několik tvrzení samotných autorů:

  1. rychlost – Prestashop prý dokáže ustát i 100.000 objednávek během jednoho dne (rád bych se přesvědčil 🙂 )
  2. modularita – po instalaci si vyberete, jaké funkce má váš obchod splňovat a buďte si jistí, že již jsou vytvořené
  3. support – ačkoliv vám nepomohou autoři Prestashopu, tak na www.prestashop.com najdete obrovské fórum v mnoha jazycích včetně českého, kde se dají dohledat odpovědi na všechny možné i nemožné otázky
  4. design a vzhled – existují desítky webů, na kterých najdete šablony pro váš e-shop, je ale pravda, že aby měly určitou úroveň, je třeba si již připlatit (takových vzhledů potom najdete tisíce), obvyklá cena šablony je mezi 1 a 3 tisíci Kč.

Prestashop na druhou stranu není nikterak náročný. Tuším, že jsem ho ze začátku provozoval i na hostingu od Gigaserveru, který stojí 10,- Kč měsíčně bez DPH (tarif Praktik, do 100MB)

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv