Sdílení dat online – DropBox

dropboxKdyž přišel Facebook, dokázal jsem mu roky odolávat. Potom jsem to jednou zkusil a pochopil jsem, proč je tak populární. Stejně tak to mám s dalšími novinkami, odolávám, ale když podlehnu, tak mě to nadchne.

Jednou z takových “novinek” je i DropBox o kterém jsem se dozvěděl díky Mariovi. Píše tam, které aplikace používá, tak jsem si je všechny prošel, zda by se mi některá nehodila. Hodně jich je tam placených, navíc to jsou měsíční paušály a já se snažím zvyšování nákladů vyhýbat. DropBox je ale zdarma a tak jsem si ho chtěl osahat.

Co je DropBox

DropBox je aplikace, kterou si nahrajete do PC, notebooku nebo mobilu. Každé takové zařízení má nyní virtuální složku, do které můžete vkládat data dle libosti. Na www.dropbox.com se potom přihlásíte a nastavíte si možnosti sdílení jednotlivých složek a souborů.

Funguje to potom tak, že třeba pracujete na notebooku v kanceláři, máte hotovo, soubor uložíte v DropBoxu a když přijdete domů, můžete se souborem dále pracovat. Stejně tak se lze přihlásit na web z libovolného počítače a stejnou strukturu vidíte online.

Synchronizace je rychlá. Vyvaroval bych se sdílení filmů nebo písniček, ale pro práci perfektní.

DropBox je zdarma – do 2GB

Jste omezeni kapacitou 2GB, která si myslím, že jsou dostatečná. Mají i placené varianty a to když byste potřebovali více místa. 50GB za 10$ měsíčně nebo 100GB za 20$ měsíčně. Případně větší kapacity pro týmovou práci a tam se začíná na 800$ za rok.

Existuje ještě způsob, kterým můžete zvednout kapacitu až na 8GB zdarma. Na YouTube najdete manuál, ale jde o to pozvat do programu přátele a za každého, který si schránku aktivuje máte oba dva 250MB prostoru navíc.

Shrnutí

DropBox určitě ano. I kdybyste jej nepoužívali na sdílení s dalšími lidmi, tak synchronizace PC-notebook-mobil je perfektní + bonus dostupnosti online.dropbox

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv