Nákup a prodej odkazů jednoduše

prodej-odkazuMáte už hotové stránky, udělaný linkbuilding a nyní byste chtěli také nějaké ty peníze vydělávat?

Existuje mnoho možností, některé časem zjistíte, že nefungují, jiné sice fungují, ale vydělávají velmi málo. První věc je zamyslet se, jakým způsobem odkazy chcete prodávat. Chcete to mít bez starostí a aby to nějaký systém dělal automaticky za vás? Nebo si budete každého kupujícího domlouvat a shánět sami?

Obojí má své výhody i nevýhody. Ten, pro koho je prioritou co nejméně práce a úspora času, tak zvolí automatické systémy. Těch je několik a já zde zkusím vypsat ty zajímavé, které dokáží peníze opravdu vydělat. Kolik, to už záleží na tom, jak kvalitní jsou vaše stránky, protože výdělek naštěstí odpovídá kvalitě a nedá se to nijak očurat.

Ranky.cz

Ranky.cz hodně používám, hlavně ale když chci zjistit PageRank nebo sRank nějakého webu. V minulosti se s ním daly také sledovat expirující nebo nedávno expirované domény, u kterých jste viděli počty odkazů, které na ně vedou, ranky, Alexa atd. Ranky.cz ale slouží i jako internetové tržiště odkazů, můžete je nabízet i nakupovat.

Cenu si můžete určit sami. Chce to trochu soudnosti, např. pohledem na konkurenci, za kolik své odkazy oni prodávají. Já zde odkazy tolik neprodávám, spíše kupuji, takže naženu vyšší ranky svým webům.

Ranky.cz jsou spojené i s nákupem a prodejem bannerové reklamy AdExpert.cz.

BackLinksGenius.com

Tohle je v nedávné době i do češtiny převedený systém, který funguje trochu jinak než předchozí. Můžete v něm sice také kupovat a prodávat odkazy, ale děje se tak přímo v článcích. Odkazy tedy nejsou sitewide, ale vždy v jednom článku a to je určitě lepší cesta, jak si podmanit Google a jeho PageRank. BackLinksGenius se dá jednoduše propojit s blogovacím systémem jako je WordPress nebo Joomla. V administraci BLG přidáte nový blog, na něm nainstalujete plugin, ověříte a hotovo.

Během dne se vám postupně promítne statistika blogu na účet v BLG, uvidíte počet článků, ranky i cenu, za kterou 1 odkaz v 1 článku za 1 den bude prodávaný. Články musí splňovat určitá kriteria jako je minimální délka, stáří (pokud souhlasíte) apod.

Aktualizace 23.8.2012 – BLG má problémy s vyplácením provizí. Je to zřejmě ryze český projekt, který se tváří jako celosvětový. Objevil jsem také několik odkazů, ze kterých mi neplynul příjem a naopak když třeba napíšete pro někoho PR článek, tak v BLG nelze zakázat umístění v tomto konkrétním článku. Za mě tedy již nedoporučuji a své blogy ze systému odstraňuji.

mLink

Toto byl první systém, který jsem zkoušel a ze začátku jsem s ním byl spokojený, aby ne, když mi přinesl první peníze. mLink funguje spíše jako Ranky.cz, odkazy jsou sitewide, můžete opět kupovat a prodávat, ale ceny jsou pevně dané. PageRank hraje hlavní roli, sRank vedlejší. Podle jejich výše stojí odkaz 10-4000,- Kč měsíčně. Jako majitel webu potom dostanete 80% těchto částek, zbytek jde provozovateli mLink.

Já jsem takto prodával odkaz na webu s PR3, SR7, což vycházelo na 76,- / měs. Postupně jsem nasadil mLink na další weby, už slabší, ale něco to vydělávalo. Potom ale došlo k přepočtu PageRanku a já se nestačil divit, tam kde byl mLink, spadlo mi to na nulu.

Společně se změnou majitele mLinku, podivné komunikaci a slabým cenám za odkaz jsem mLink zavrhnul. Na druhou stranu s výplatou jsem neměl problém nikdy a jako kupující bych mLink také využíval.

Další?

Nedávno jsem zaslechl ještě o BackLinks.com, takže jen vím, že také lze přes ně prodávat odkazy, ale více informací zatím nemám.

Automatizace je podle mě ta správná cesta, jak nákup a prodej odkazů řídit. Je to o mnoho jednodušší, než to vše dělat a hlídat ručně, ale pokud jste na začátku, máte jeden web a pár odkazů, kterými disponujete, tak bych začal třeba Excelovou tabulkou a inzerenty hledat sám. O tom v některém z dalších článků.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv