Zahraniční hosting – Hostmonster

hostmonster-vyhodyAčkoliv jde vývoj velmi rychle kupředu, přesto je Česká republika o několik let zpět. Minimálně v cenách. Umíte-li alespoň trochu anglicky, máte daleko více možností výběru hostingu a hlavně finanční úspory.

Já jsem hledal něco, kde bych mohl umístit 10, 20 nebo 30 domén a co nejlevněji je hostovat. Jasně, cena není vždy to nejdůležitější, takže hledám ideální kombinaci ceny, služeb a “neomezenosti”.

Známá doporučovala HostGator, který podle všeho spravuje na 7 milionů domén. Já jsem dal nakonec přednost HostMonster, který mi vyšel o něco lépe, každý má jiné potřeby.

Vlastnosti HostMonster hostingu

  • neomezeně domén
  • neomezený traffic
  • slušná dostupnost
  • spouštění vlastních skriptů
  • je to levné

Na úvodní stránce HostMonster vyčtete, že neomezenéje úplně vše. Není to úplně pravda a kdo čte podrobně podmínky, dozvěděl by se to také. Já to nedělám, takže jsem si vše zjistil až postupem času.

Neomezeně domén

domén můžete hostovat na HostMonsteru kolik chcete. Problém je s celkovým povoleným počtem souborů a složek (Inody). Těch je 200.000. Číslo vypadá vysoké, ale WordPress a obzvláště Prestashop jej dokáží hodně ukrojit.

Traffic

myslím že ani ten nebude neomezený a pokud budete mít velmi vysokou návštěvnost, typicky adult weby, tak vás podle mě podpora bude kontaktovat s doporučením hostování jinde. Nemám vyzkoušeno.

Dostupnost

ta je uváděna za celou skupinu všech serverů dohromady a je to typické číslo +-99,9%. Já jsem sice první den zaznamenal dva větší výpadky, ale dle podpory je to vzácné a to se postupem času potvrdilo.

Vlastní skripty

cPanel-adminstraceJedna z položek v administraci je i “Cron jobs”, ve kterém si zvolíte četnos spouštění skriptů, které spouštět chcete. V php.ini si můžete nastavit memory_limit. Ten mě na jiných hostinzích dost limitoval. Třeba WordPress je dost náročný a myslím že ani 128M občas nestačilo.

Psal jsem si s podporou, memory_limit je opravdu neomezený, ale nedoporučují nastavit více než 1024M.

Co se mi na hostingu od HostMonster dále líbí, je adminstrace formou cPanel. Předtím jsem ho neznal, je o dost lepší než ISPConfig. Obsahuje desítky položek k administrování, rozdělené do jednotlivých sekcí a ty si můžete šoupat podle toho, které chcete mít nahoře a používáte nejčastěji.

Se soubory se dá také pracovat přes webové rozhraní, opět formou drag & drop. Dokonce se takto dají soubory i editovat, paráda. 🙂

Nevýhody aneb co mě rozladilo

Nevýhodou je pomalejší spojení. Podle podpory oni to nijak neomezují, záleží na vaší rychlosti napojení ven.

Trochu mi vadila “klamavá reklama”. Inzerují třeba cenu hostingu 5,9$ měsíčně. Ono to platí, ale musíte hosting zaplatit na 2 roky. Dobrá. Dále je to ale cena pro USA rezidenty. My z ČR si připlatíme ještě daň a ta byla nějak 10$. A ještě jedna věc, velký banner na Google AdSense, který vám dá 75$ na reklamu. Nedá se to využít, dokud na HostMonster nepošlete ofocenou kreditku. To jsem udělal, abych si poté přečetl, že ten voucher je jen pro USA rezidenty. To je asi tak vše, co mi vadilo.

Výhody aneb co mě potěšilo

Na druhou stranu musím vyzdvihnout opravdu luxusní podporu. 24/7 možnost chatování. Chvilku trvá, třeba minutu, než chytíte operátora, ale kdykoliv se můžete na cokoliv zdarma zeptat a podpora vás nasměruje na patřičný video-tutoriál nebo rovnou sama pomůže.

HostMonster také obsahuje desítky již vytvořených skriptů, které můžete jedním kliknutím začít také používat.

Když to shrnu, tak jsem za 140,- Kč měsíčně (koupil jsem si to jen na 1 rok) dostal neomezený hosting více domén, který velmi dobře funguje a prakticky nemám co mu vytknout. Pořizoval jsem jej s tím, že na něj dám hodně malých webů, nenáročných, třeba WordPressů, kterým se příliš nevěnuju.

Nakonec to ale vypadá, že poslouží i ve větší míře, protože vše krásně funguje. HostMonster byl můj první vstup na pole zahraničních hostingů, pokud máte zkušenosti s jinými, můžete se o ně podělit.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv