Tabulka růstu počtu hostingů

Mám rád statistiky a grafy, tak pokud jste na tom stejně a zajímá vás oblast hostingu, následuje graf, který ukazuje přírůstky hostingů pro jednotlivé společnosti, které hosting nabízejí.

Tento graf je z 8.4.2012, ukazuje WEDOS, který jasně dominuje českému trhu a téměř 50% nových hostingů se objednává u nich. Bylo to v době, kdy WEDOSu chybělo velmi málo k obsazení třetí pozice největšího poskytovatele hostingu v ČR. Nutno dodat, že to vše za 19 měsíců existence!hostingy
V diskuzích jsem se setkal s názorem, že ten růst, obzvláště díky nízkým cenám a slevám, je na úkor kvality. Také někdo předvídá brzký pád, protože dotovat byznys nejde neustále. Četl jsem dále a je to zřejmě tak, že sice je WEDOS nejlevnější (v celkovém součtu cen služeb), ale je to oprávněné, protože mají velmi nízké náklady, takže jim zisk stačí na pokrytí nákladů a nedotují ze svého.

Sám mám u WEDOSu většinu domén, několik hostingů a jedno VPS. Nemám tam vše jen z toho důvodu, že ještě dobíhá několik hostingů jinde a potom jsem chtěl vyzkoušet i další řešení a to v podobě HostMonster.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv