Gigaserver hosting

gigaserverSvůj úplně první opravdový web jsem provozoval na hostingu od Gigaserveru. V té době jsem neměl žádné zkušenosti, čímž ale nechci říct, že to byl důvod jít ke Gigaserveru. 🙂

Během dvou let se situace výrazně změnila, ale stále u nich mám několik webů a je to prakticky 100% spokojenost. Na WordPress nebo i na Prestashop stačí tarif za 12,- Kč měsíčně (Praktik). V něm je obsaženo 100MB místa pro prezentaci, takže pokud se nejedná o rozsáhlý e-shop s tisíci položek, tak se dá říci, že můžete mít e-shop s náklady 300,- na rok (= doména i hosting).

Pokud chcete doménu jen parkovat, tak se neplatí žádné paušály, pouze za doménu. Gigaserver má potom hostingové programy odstupňované zejména podle diskové kapacity. Pokud vám nestačí 100 MB, je dalším krokem 500MB a tarif s názvem Mini. To už je ale 42,- Kč měsíčně a tady bych asi dával už přednost WEDOSu.

Co je na hostincích u Gigaserveru slabé, tak je memory limit, který se pohybuje od 40MB, přes 70MB, po 100MB. Na nové WordPressy s mnoha pluginy ale ani to nemusí stačit. Klasicky se potom v administraci objevuje hláška „Fatal error: Allowed memory size of …“

Prostě jste překročili vyhrazenou paměť a to je nemilé. Musíte potom vypínat pluginy, abyste mohli provést další úpravy v administraci a je to zbytečná práce.

Co se týče podpory, tak tady není Gigaserveru co vytknout. Mně se sice stávalo, že když jsem něco potřeboval, tak to byla vždy neděle večer, ale to se na ně nedá zlobit. Jinak je dostupná v normální hodiny podpora na Chatu, což považuji za nejrychlejší řešení problémů a výpis si potom můžete nechat zaslat na e-mail, takže příště stačí mrknout jak jste problém řešili.

Gigaserver nabízí i VIP hosting, multihosting atd., které jsem blíže nezkoumal. Přijdou mi v porovnání s konkurencí drahé a parametry slabší. Možná je to ale jen můj názor.

Dalo by se to tedy shrnout tak, že Gigaserver je na hosting dobrý, ale jen pro jednodušší weby, které nepotřebují mnoho místa nebo více paměti. Při náročnějších požadavcích už bych šel třeba na ten zmíněný WEDOS.

Tip:

Pokud se chcete věnovat doménovému spekulantství nebo prostě zkusit registrovat doménu před exspirací, tak to lze i s Gigaserverem. Každý si tam totiž může zřídit jakoby sub-registrátorský účet a přes něj zadávat požadavky na registrace domén před exspirací. Cena je o 100,- dražší než koupě volné domény a platí se jen v případě úspěchu. Už se mi takto podařilo několik domén zakoupit a vyhnul jsem se třeba aukci na dAukce.cz.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to lexus suv, ford suv and honda suv